Par Globifer

No kurienes nāk hēma dzelzs, ko satur Globifer?
Globifer esošais hēma dzelzs ir sastopams dabā, tam ir dzīvnieku izcelsme. Hēma dzelzi iegūst no hemoglobīna un mioglobīna. Hemoglobīns un mioglobīns ir skābekli piesaistoši proteīni, kas satur hēmu. Hēma dzelzs izceļas ar savu augsto bioloģisko uzsūkšanos apmēram 15–45% līmenī.
Kā hēma dzelzs iedarbojas organismā?
Molekulārās struktūras dēļ hēma dzelzs (Fe2+) ir stingri saistīta ar porfīrīna gredzena struktūru un zarnās tiek absorbēta kā viena molekula. Tādējādi zarnās mazāk veidojas vai pat neveidojas vispār brīvie dzelzs joni, kuri var izraisīt nevēlamu kairinājumu. Turklāt hēma dzelzs veicina nehēma dzelzs uzsūkšanos organismā.
Vai satur alergēnus?
Jā, Globifer satur soju. Globifer nesatur glutēnu un laktozi.
Vai produkts ir piemērots arī diabēta slimniekiem?
Globifer nesatur ogļhidrātus un tāpēc ir piemērots arī diabēta slimniekiem.
Kāda ir Globifer garša?
Globifer ir bez garšas, tāpēc to ir patīkami lietot.
Kas jāņem vērā, lietojot Globifer?
Globifer var lietot neatkarīgi no dienas laika un ēdienreizēm. Pagaidām nav atklāta mijiedarbība ar citām zālēm, jo hēma dzelzs veido ciešu saikni ar porfīrīna gredzena struktūru.
Vai ir pārtikas produkti, kas kavē dzelzs uzsūkšanos?
Globifer esošās hēma dzelzs uzsūkšanos organismā neietekmē citu pārtikas produktu lietošana. Kafija, tēja, piens, kakao, kolas dzērieni un sarkanvīns kavē ar pārtiku uzņemtā dzelzs uzsūkšanos.
Vai Globifer var lietot arī grūtniecības laikā?
Globifer var lietot arī grūtniecības laikā. Globifer ir īpaši ieteicams grūtniecēm vai sievietēm, kuras plāno grūtniecību. 2017. gada pētījums pierāda hemoglobīna līmeņa paaugstināšanos normālajā diapazonā >10,5 g/dL grūtniecēm, kuras 12 nedēļas divreiz dienā saņēma 1 Globifer 18 mg tableti [atsauce] Institute of Medicine. Food and Nutrition Board. Dietary Reference Intakes for Vitamin A, Vitamin K, Arsenic, Boron, Chromium, Copper, Iodine, Iron, Manganese, Molybdenum, Nickel, Silicon, Vanadium, and Zinc : a Report of the Panel on Micronutrients. Washington, DC: National Academy Press; 2001. .
Vai Globifer ir piemērots arī veģetāriešiem/vegāniem?
Veģetāriešiem produkts ir nosacīti piemērots, jo hēma dzelzs tiek iegūta no liellopu asiņu hemoglobīna. Vegāniem produkts nav piemērots, jo hēma dzelzs avotam ir dzīvnieku izcelsme.
Kāda ir ieteicamā dzelzs uztura deva dienā?
9-13 gadi
8 mg
14-18 gadi
15 mg
19-50 gadi
18 mg
51 gads un vecāks
8 mg
Grūtniecības laikā
27 mg
Krūts barošanas laikā
10 mg

Atbild Dr. Edmunds Jansons par dzelzs līmeni cilvēka organismā

Cik bieži būtu jāveic asinsanalīzes, lai monitorētu dzelzs rādītāju izmaiņas organismā?
Uzsākot ārstēšanu, jānosaka ne tikai Hemoglobīns pilnā asins analīzē, bet arī feritīna līmenis, kurš atspoguļo dzelzs rezervju stāvokli. Asins analīzes būtu jāveic ik pēc 2 līdz 4 nedēļām. Tā kā ārstēšana ilgst vairākus mēnešus, tad vēlams veikt vismaz 5-6 analīzes. Feritīna līmenis jānosaka, arī sasniedzot normālu hemoglobīna līmeni.
Kādi rādītāji asinsanalīzēs norāda uz dzelzs līmeni organismā?
Dzelzs līmeni organismā norāda FERITĪNS. Tas atspoguļo dzelzs rezerves organismā, kuras mazinās, ja ir dzelzs trūkums. Pilna asins analīze uzrāda tikai hemoglobīna daudzumu. Atsevišķos gadījumos tas pazeminās saistībā ar dzelzs trūkumu organismā.
Kas ir hemoglobīns un kas ir feritīns?
Hemoglobīns ir eritrocītos, jeb sarkanajos asins ķermenīšos esoša, dzelzi saturoša viela, kura pārnes skābekli. Feritīns ir universāls proteīns, kas atrodas šūnās, uzglabā dzelzi un atbrīvo to kontrolētā veidā.
Dzelzs deficīta gadījumā pirmās izsīkst dzelzs rezerves un krītas feritīna līmenis un tikai pēc tam pakāpeniski mazinās hemoglobīna līmenis.
Kāpēc, lai noteiktu dzelzs līmeni organismā, ir jāskata hemoglobīns un feritīns kā kopums?
Konstatējot pazeminātu hemoglobīna līmeni ir jāpārliecinās, vai tā pazemināšanās ir saistīta ar dzelzs deficītu. Tā kā mazasinības iemesli var būt dažādi, tad nosakot feritīna līmeni, apstiprina vai izslēdz dzelzs trūkumu. Citu mazasinību gadījumā feritīns nemazinās.
Kas ir tā robeža, kad jāsāk uztraukties par dzelzs līmeni organismā?
Hemoglobīna līmenis sievietēm zem 120 g/l, vīriešiem zem 140 g/l liecina par mazasinību.
Feritīna līmenis var būt pazemināts, vienlaicīgi esot normālam hemoglobīnam. To dēvē par slēpto dzelzs deficītu. Zemākā feritīna robeža ir 12 ng/ml. Ja hemoglobīns un feritīns ir pie zemākās robežas, nepieciešama atkārtota kontrole pēc 2 nedēļām. Ja rādītāji turpina pazemināties, ir jāgriežas pie ārsta, lai meklētu iemeslu.

Neesi atradis savu jautājumu šeit? Uzdod to mums, rakstot

office@richter.lv


GlobiFer pieejams šajās e-aptiekās

aptieka Šobrīd šajā e-aptiekā ir izdevīgākais piedāvājums GlobiFer iegādei!
aptieka
icon

Lietojot Globifer.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.

Piekrītu