No kurienes nāk hēma dzelzs, ko satur Globifer?
Globifer esošais hēma dzelzs ir sastopams dabā, tam ir dzīvnieku izcelsme. Hēma dzelzi iegūst no hemoglobīna un mioglobīna. Hemoglobīns un mioglobīns ir skābekli piesaistoši proteīni, kas satur hēmu. Hēma dzelzs izceļas ar savu augsto bioloģisko uzsūkšanos apmēram 15–45% līmenī.
Kā hēma dzelzs iedarbojas ķermenī?
Molekulārās struktūras dēļ hēma dzelzs (Fe2+) ir stingri saistīta ar porfīrīna gredzena struktūru un zarnās tiek absorbēta kā viena molekula. Tādējādi zarnās mazāk veidojas vai pat neveidojas vispār brīvie dzelzs joni, kuri var izraisīt nevēlamu kairinājumu. Turklāt hēma dzelzs veicina nehēma dzelzs uzsūkšanos organismā.
Vai satur alergēnus?
Jā, Globifer satur soju. Globifer nesatur glutēnu un laktozi.
Vai produkts ir piemērots arī diabēta slimniekiem?
Globifer nesatur ogļhidrātus un tāpēc ir piemērots arī diabēta slimniekiem.
Kāda ir Globifer garša?
Globifer ir bez garšas, tāpēc to ir patīkami lietot.
Kas jāņem vērā, lietojot Globifer?
Globifer var lietot neatkarīgi no dienas laika un ēdienreizēm. Pagaidām nav atklāta mijiedarbība ar citām zālēm, jo hēma dzelzs veido ciešu saikni ar porfīrīna gredzena struktūru.
Vai ir pārtikas produkti, kas kavē dzelzs uzsūkšanos?
Globifer esošās hēma dzelzs uzsūkšanos organismā neietekmē citu pārtikas produktu lietošana. Kafija, tēja, piens, kakao, kolas dzērieni un sarkanvīns kavē ar pārtiku uzņemtā dzelzs uzsūkšanos.
Vai Globifer var lietot arī grūtniecības laikā?
Globifer var lietot arī grūtniecības laikā. Globifer ir īpaši ieteicams grūtniecēm vai sievietēm, kuras plāno grūtniecību. 2017. gada pētījums pierāda hemoglobīna līmeņa paaugstināšanos normālajā diapazonā >10,5 g/dL grūtniecēm, kuras 12 nedēļas divreiz dienā saņēma 1 Globifer 18 mg tableti [6] 6. Institute of Medicine. Food and Nutrition Board. Dietary Reference Intakes for Vitamin A, Vitamin K, Arsenic, Boron, Chromium, Copper, Iodine, Iron, Manganese, Molybdenum, Nickel, Silicon, Vanadium, and Zinc : a Report of the Panel on Micronutrients. Washington, DC: National Academy Press; 2001. .
Vai Globifer ir piemērots arī veģetāriešiem/vegāniem?
Veģetāriešiem produkts ir nosacīti piemērots, jo hēma dzelzs tiek iegūta no liellopu asiņu hemoglobīna. Vegāniem produkts nav piemērots, jo hēma dzelzs avotam ir dzīvnieku izcelsme.
Kāda ir ieteicamā dzelzs uztura deva dienā?
9-13 gadi
8 mg
14-18 gadi
15 mg
19-50 gadi
18 mg
51 gads un vecāks
8 mg
Grūniecības laikā
27 mg
Krūts barošanas laikā
10 mg

Neesi atradis savu jautājumu šeit? Uzdod to mums, rakstot

office@richter.lv


mjau

Lietojot Globifer.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.

Piekrītu