Aktuālākā informācija un atbildes uz jautājumiem
Dzelzs līmenim asinīs ir svarīga loma arī tad, kad tiek plānots saņemt vakcīnu. Eiropas Hematoloģijas asociācijas 2021. gada 12. februāra paziņojumā ieteikts pacientiem ar dzelzs deficīta anēmiju (DDA), pirms vakcinācijas pret Covid-19, kompensēt dzelzs deficītu. Starptautiskā ekspertu grupa savus ieteikumus balstīja gan uz klīniskajiem ziņojumiem, gan pirmsklīniskiem zinātniskiem pētījumiem. [atsauce] https://ehaweb.org/covid-19/eha-statement-on-covid-19-vaccines
Veiktie pētījumi uzrāda, ka pietiekams dzelzs līmenis asins serumā nodrošinās limfocītu funkciju [atsauce] Frost, J.N., Tiong Kit Tan, T.K., Abbas, M., Fleming M.D., Lewis, M.C., Drakesmith, H. (2021) Hepcidin-Mediated Hypoferremia Disrupts Immune Responses to Vaccination and Infection. Med 2, 164 – 79 https://doi.org/10.1016/j.medj.2020.10.004 , tādējādi arī veicinot vakcīnas efektivitātes uzlabošanos , tādējādi arī veicinot vakcīnas efektivitātes uzlabošanos [atsauce] Stoffel NU, Uyoga, M.A., Mutuku, F.M., et al (2020). Iron Deficiency Anemia at Time of Vaccination Predicts Decreased Vaccine Response and Iron Supplementation at Time of Vaccination Increases Humoral Vaccine Response: A Birth Cohort Study and a Randomized Trial Follow-Up Study in Kenyan Infants. Front. Immunol. 11:1313. https://doi: 10.3389/fimmu.2020.01313. .
Nepietiekams dzelzs daudzums asins serumā var veicināt zemāku vakcīnas efektivitāti (jo zemā līmeņa dēļ organismā tiek samazināta mitohondriju funkcija, antivielu producēšana, kā arī traucēta atbildes reakcija limfocītos.) Tieši šīs reakcijas ir nepieciešamas, lai veicinātu adaptīvo imunitāti, uzlabotu organisma aizsardzību, tādējādi paaugstinot vakcīnas iedarbību.
Tāpēc - pirms vakcīnas saņemšanas ir svarīgi parūpēties par normālu dzelzs līmeni serumā!
Pasaules Veselības organizācijas (WHO) apkopotie pētījumi vēsta, ka grūtniecēm, kas inficējušās ar Covid-19 infekciju, ir lielāks smagas slimības gaitas un komplikāciju risks, salīdzinot ar tāda paša vecuma sievietēm, kurām nav grūtniecības.
Visbiežāk šādas komplikācijas tiek novērotas vēlīnos grūtniecības laikos, iekļaujot:
Jā, vakcināciju pret Covid-19 infekciju iespējams veikt jebkurā grūtniecības periodā. Pētījumi pierāda, ka vakcīna neuzrāda nelabvēlīgu ietekmi uz organismu nevienā no grūtniecības trimestriem, kā arī neietekmē auglību grūtniecības plānošanas laikā. [atsauce] https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/veseliba/grutniecem-latvija-rekomende-vakcineties-pret-covid-19-jebkura-grutniecibas-perioda.a404075/
GlobiFer ir dabīgs uztura bagātinātājs ar dabisko hēma dzelzi, kas ļauj sasniegt ieteicamo dzelzs un hemoglobīna līmeni ātrāk un ar retākām nepatīkamām blakusparādībām.
Ja meklē papildus informāciju par šo tēmu, iesakām vērties pie sava ģimenes ārsta, ginekologa, kā arī apskatīt drošus informācijas avotus: